Yaşam

Marmaris Belediyesi Nebil Özgentürk’ü ağırladı

Marmaris Belediyesi, Mustafa Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde belgesel yapımcısı ve gazeteci Nebil Özgentürk’ü ağırladı.

Marmaris Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde konuk olarak ünlü belgesel yapımcısı, gazeteci ve yönetmen Nebil Özgentürk ile belgesel gösterimi ve söyleşi düzenledi. Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Cumhuriyetçi Önderin Hayatından Anılar” başlıklı söyleşiyi, Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Hasan Yaylalı, Belediye Başkan Yardımcıları Suzan Zift, İhsan Öztürk ve Ali Zağlı ile çok sayıda vatandaş izledi.

100. YIL DÖNÜMÜNÜ KONUŞTU

İlk olarak Nebil Özgentürk’ün yönettiği ‘Cumhuriyet 100 Yaşında’ ve ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ belgesellerinden bölümler gösterildi. Daha sonra Özgentürk sahneye çıktı. Özgentürk ayrıca Cumhuriyetin 100. yılı olan Atatürk’ün anılarını ve Yaşar Kemal’den Can Yücel’e, Türkan Saylan’dan Aziz Sancar’a Cumhuriyetle büyüyen kuşakları anlattı.

Atatürk’ün sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli ve özel bir lider olduğunu belirten Özgentürk, “Asırlar geçse de onun yolunda yürümeye devam edeceğiz.” Günün anısına Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Yaylalı tarafından Atatürk portresi hediye edilen Özgentürk, kitaplarını da imzaladı.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu