Haber

Hamas, ABD’nin İsrail’in hastane iddialarını benimsemesini kınadı

Hamas Hareketi, ABD’nin İsrail’in Gazze’deki hastanelerin Hamas tarafından kullanıldığı yönündeki iddialarını öne sürmesinin, Washington’un işgal güçlerine daha fazla katliam yapması için yeşil ışık yaktığı anlamına geldiğini belirtti.

Hamas’tan yapılan açıklamada, ABD’nin İsrail’in Gazze’deki hastanelerin Hamas tarafından kullanıldığı yönündeki tezini benimsemesi kınandı.

Hastanelerin kendileri tarafından kullanıldığı iddialarının reddedildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Pentagon ve Beyaz Saray’ın Gazze’deki hastanelerle ilgili açıklamaları (Hamas’ın bu hastaneleri kullandığını iddia etmesi) ve ABD’nin işgal güçlerine daha fazla katliam yapması ve halkımızın topraklarından sürülmesi yönünde baskı yapması, bölgedeki hastanelere yeşil ışıktır. Gazze Şeridi’ndeki vahşi katliamlar artacak.

“Birleşmiş Milletler’e, işgalcilerin ve onların Gazze’deki kitlesel soykırım savaşının doğrudan sorumlusu olan müttefiki Washington’un yalan söylemlerinin doğruluğunun tespit edilmesi için bir komisyon kurulması, tüm hastanelerin ziyaret edilmesi ve incelemeler yapılması yönündeki çağrımızı yineliyoruz. Soyun.”

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, dün basına yaptığı açıklamada, Hamas’ın Gazze’deki bazı hastanelerin “altındaki tünelleri” “saklanmak, askeri operasyonlar yürütmek ve rehin tutmak” amacıyla kullandığına dair istihbarat aldıklarını iddia etti. “

imranlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu