İş

İşten çıkarma kervanına bir kripto para borsası daha katıldı

Investing.com – Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com mevcut işgücünün %20’sini azaltmayı planlıyor.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, kripto borsası tarafından bugün yayınlanan bir açıklamada, finansal yönetim faaliyetlerini ihtiyatlı bir şekilde yürütmek ve şirketi uzun vadeli başarı için yeniden konumlandırmak amacıyla işten çıkarma kararının alındığını söyledi.

Crypto.com geçen yılın Temmuz döneminde 260 çalışanını işten çıkardı. O dönemde toplam işgücünün yüzde 5’ini işten çıkaran borsa, bu sefer daha yüksek oranda işten çıkarma açıkladı.

Yani borsa, bu hafta işten çıkarma planlarını açıklayan sektördeki diğer büyük şirketler. Coinbase , Huobi ve Blockchain.com’u takip etti. Coinbase geçtiğimiz günlerde 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. huobi toplam işgücünü %20 oranında azaltacağını doğruladı. Blockchain.com yaklaşık 110 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Kripto borsaları da boğa döneminin hızlı büyümesi sonucu çalışan sayısını hızla artırdı. Nihayet FTX’in düşüşüPiyasa sonrası koşulların iyiden iyiye zorlaşmasının ardından ekonomik sorunlarla uğraşmak zorunda kalan borsalar, bu olumsuz kurallar sonucunda işten çıkarma politikalarını devreye sokmaya başladı.

Binance tam tersi bir politika izliyor

Piyasanın en büyük kripto para borsası Binance ise işten çıkarmalar ve rakiplerinin çeşitli bölgelerdeki operasyonlarını sonlandırma girişimlerine yanıt olarak 2023’teki büyüme planlarını açıklıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, son yaptıkları açıklamada, bu yıl şirketin çalışan sayısını yüzde 15-30 oranında artırmayı düşündüklerini söyledi.

Bu açıklamalara göre Binance, piyasadaki olumsuz koşullara rağmen tamamen zıt bir politika izlemeyi hedeflerken rakipleri hızla küçülme politikası uyguluyor.

Author: Günay Caymaz

felahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu